Az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés (IKSZ) egy kreatív, figyelemfelkeltő és oktató célzatú, fiataloknak szóló videópályázatot hirdetett. A környezetvédelmi akció keretében belül a tejes és gyümölcsleves dobozok szelektív gyűjtésének fontosságát és módját mutatta be.
A téma szorosan kapcsolódik a természetismeret és földrajz tantárgy környezettudatosság kompetenciájának megerősítésében.
A dobozok szelektív gyűjtése tartalmaz egy, a gyerekek számára izgalmas elemet, ugyanis mielőtt a szelektív gyűjtőbe dobnánk, laposra kell taposni a dobozokat, hogy kevesebb helyet foglaljon. Ezt a „lapítás” mozzanatot kellett megragadniuk a pályázóknak egy 10-20 másodperces videóban.
Az iskolánk diákja, Vass Gergely és tanára, Hamar László közösen készítették el a videópályázatukat.

A videó a legjobb pályázati anyagok közé került.

• tantárgytömbösített biológia, kémia, fizika, földrajz tanítás

• erdei iskolai és külső helyszíni természetismeret órák